Вода - найважливіша складова частина раціону тварин
Ідеальний відбір корму
Годівля високопродуктивних корів
Завод, який працює самостійно
Полегшіть процес випоювання телят
Роботизація ферм України

 • +38 (0532) 65-65-67

Технологія укривання кормів

Технологія укриття силосу та сінажу полягає у застосуванні декількох видів плівки, захисних сіток та притискних мішків для ізоляції заготовленого корму від дії повітря та його збереженні з мінімальними втратами по якості.

Плівки та інші складові технології:

 • Підкладна. Ультратонка, кислотовитривала плівка, що повністю копіює поверхню силосу (навіть за наявності ріллі) та перешкоджає утворенню прошарку повітря між нею та кормом;
 • Основна. Чорно-зелена плівка з тришаровими різнонаправленими шарами молекул. Має стійкість до ультрафіолетового випромінювання (не руйнується під дією сонця) та виконує функцію ізолюючого шару від повітря;
 • Бокова. Прозора, товста плівка, що закладається по бокам силосної ями та перешкоджає доступу повітря у найвразливіших місцях силосної ями – біля її боків;
 • Захисні сітки застосовуються для збереження цілісності накриття від механічних пошкоджень (прориви плівки собаками, котами, птахами кіньми та інші механічні впливи на плівку). Виготовляються з поліетилену та мають високу міцність. Стабілізовані до дії ультрафіолету на 6 років;
 • Притискні мішки – перешкоджають руху плівки та ізолюють периметр силосної ями від підтоку повітря. Виготовляються з поліетилену та мають захист від дії ультрафіолетового випромінювання. Гарантійний строк використання – 6 років.

Застосування технології укриття силосних та сінажних ям за допомогою спеціальних основних (чорно-зелених) та підкладних (прозорих) плівок  допоможе Вам :

 • уникнути поверхневих втрат;
 • запобігти небажаним процесам утворення грибків, плісняви та аеробних бактерій;
 • підвищити смакові властивості силосу;
 • мінімізувати втрати поживних речовин під час зберігання;
 • збільшити надої та добовий приріст тварин;
 • покращити рентабельність Вашого господарства.


Етапи укриття силосної ями за допомогою плівок.

Етап 1

Добре подрібнений силос з розплющеним зерном закладається у яму на протязі не більше ніж 3 дні. Вміст сухої речовини повинен бути в межах 30…35 %. Силосна маса ретельно розрівнюється та трамбується.
 
Коли яма наповнена по висоті на 2/3, на її стіни розгортається бокова плівка. Вільні краї бокової плівки повинні мати ширину, приблизно, 1-1,5 м. Закладання силосу продовжуємо дуже обережно, щоби не пошкодити бокову плівку по краях ями.

Етап 2

Коли яма заповнена, біля її стінок необхідно зробити невелике поглиблення. Це дасть можливість зафіксувати мішки та краще притиснути плівку до країв ями, що перешкоджатиме доступу повітря під плівку.
 
Після утворення поглиблення в середину ями загортають вільні краї бокової плівки, яка буде перешкоджати підтоку повітря коло стін ями.


Етап 3

На підготовлену під накриття силосну яму стелять ультратонку (підкладну) плівку (t = 0.040 мм). Ця плівка є досить еластичною, що допомагає повністю скопіювати поверхню та виключити контакт силосу з повітрям. Цю функцію не може виконувати основна (чорно-зелена) плівка (t =0.150 мм). Через значну товщину вона не має еластичних властивостей, і між нею та силосом, в будь-якому випадку, залишалося б повітря.

Після того, як рулон з підкладною плівкою розгорнуто по всій довжині, на неї розгортають рулон з основною чорно-зеленою плівкою (t =0.150 мм). Дозволяється стелити будь-якою стороною, чорною чи зеленою, але рекомендують чорною до долу. Зелений колір зовні є більш стійким до дії ультрафіолету.

Етап 4

Обидві плівки з обох боків обережно розтягують від середини по направленню до боків силосної ями. Краї силосної ями повинні бути повністю перекриті плівкою із запасом приблизно 50 см. Плівка повинна щільно прилягати по всій площині силосу, включаючи поглиблення по краям ями, що зроблені на етапі №2. У разі застосування декількох рулонів плівки (яма має площу більше ніж площа одного рулону), необхідно розстеляти плівку в нахлест (до 1 м).Етап 5

Вкриту плівками силосну яму закривають захисними сітками і притискають прижимними мішками. Мішки кладуться в стик щільно один до одного по периметру всієї ями та кожні 5 метрів поперек по всій її довжині. Це дозволить гарантовано запобігти попаданню повітря під плівку. Сітки захищають плівку від механічних пошкоджень і перешкоджають руху повітря під плівкою. 

Прайс на плівку

Вид Захист від УФ, років Колір Товщина плівки, мм Ширина плівки, м Довжина плівки, м
Основна 1 чорно-зелена 0.150 18 50 або 300
Основна 1 чорно-зелена 0.150 14 50 або 300
Основна 1 чорно-зелена 0.150 12 50 або 300
Підкладна непотрібен прозора 0.040 18 50 або 300
Підкладна непотрібен прозора 0.040 14 50 або 300
Підкладна непотрібен
прозора
0.040
12
50 або 300
Бокова непотрібен прозора 0.120 6 50
Захисна сітка 6 зелена 225 г/м.кв 5 14
Мішки прижимні 6 зелені 225 г/м.кв 0.270 1.00