Годівля високопродуктивних корів
Вода - найважливіша складова частина раціону тварин
Роботизація ферм України
Полегшіть процес випоювання телят
Завод, який працює самостійно
Ідеальний відбір корму

  • +38 (0532) 65-65-67

Технології підвищення продуктивності худоби

Подальший розвиток тваринницької галузі – таке завдання нині ставиться перед аграріями області. Успішно справляються з ним сільгоспвиробники Котелевського району, де валове виробництво продукції тваринництва вже перевищує рівень 1990-х років. Адже здорова конкуренція між провідними господарствами краю дає добрі результати в питаннях залучення інвестицій у розвиток галузі, впровадження новітніх технологій утримання худоби і вкотре засвідчує – ще не перевелися в українському селі ентузіасти своєї справи.

У СТОВ «Скіф», яке очолює Олексій Бовдир, тваринництву приділяють особливу увагу. Тут утримують велику рогату худобу, розвивають вівчарство. До речі, майже рік ВРХ перебуває на однотипному раціоні годівлі, що, за словами заступника директора з тваринництва Олександра Кармазіна, відчутно підвищує продуктивність худоби. Тільки протягом останніх 3-х років у розвиток тваринницької галузі тут вклали близько 10 мільйонів гривень. Збудували нові приміщення для безприв’язного утримання великої рогатої худоби, сучасний доїльний зал. Нині триває реконструкція 2-х сараїв на 150 голів корів. І зупинятися на цьому у „Скіфі” не збираються.

Днями на базі молочнотоварної ферми села Більськ зазначеного сільгосптовариства відбувся семінар із питань кормозаготівлі. Організатори заходу, спеціалісти ТОВ «Ефективні системи у тваринництві» (ЕСТ), ознайомили учасників семінару з новітніми технологіями заготівлі високоякісних кормів для худоби, методами догляду й утримання поголів’я. Присутні на зібранні, а це провідні спеціалісти аграрних підприємств нашої області та інших регіонів України, обмінялися власними надбаннями в розвитку тваринництва, а також мали нагоду ознайомитися з досвідом роботи сільгосппідприємства „Скіф”, яке кілька років поспіль запроваджує новітні європейські технології.

В умовах сучасного виробництва, для ефективного ведення господарської діяльності, надзвичайно важливий комплексний підхід, тому спеціалісти ТОВ «ЕСТ» особливу увагу звернули на налагодження роботи кожного з етапів виробничого циклу, що, за словами заступника директора товариства Олега Чуба, допоможе агроформуванням досягти високої рентабельності та прибутковості бізнесу. Адже, як зазначив керівник СТОВ «Скіф» Олексій Бовдир, саме завдяки тісній співпраці спеціалістів господарства з консультантами ТОВ «Ефективні системи у тваринництві», надто із заступником директора товариства Олегом Чубом, протягом останнього року в сільгосптоваристві відбулося чимало позитивних змін. Зокрема, завдяки дотриманню рекомендованих технологій із заготівлі кормів та застосуванню біологічного консерванту німецької фірми Ahrhoff Броузер Сілаже П, отримано дуже якісний силос із високою кормовою цінністю, про що свідчать результати тестування у трьох незалежних лабораторіях. А це прямо пропорційно впливає на молочну продуктивність тварин та якісні показники молока, бо не випадково кажуть – молоко у корови на язиці. Також, завдяки налагодженню ефективної системи управління на підприємстві та комплексному підходу до утримання й годівлі тварин, добова продуктивність корів за останні півроку зросла майже на 10 кілограмів, і зараз становить близько 30 кілограмів від кожної фуражної корови.

Олексій Васильович наголосив, що вирішальним у питаннях запровадження саме цих технологій стало відвідання німецьких господарств на запрошення ТОВ «Ефективні системи у тваринництві», тому, з метою мінімізації втручання людського фактору, й було прийнято рішення – придбати доїльний зал і техніку для випоювання телят. Зараз у сільгосптоваристві працює доїльний зал типу «ялинка» 2Ч12 EuroClass RE (GEA Farm Technologies), в якому 2 доярки обслуговують близько 500 молочних корів. Керівник господарства підкреслив, що такі інвестиції в налагодження процесу управління, в навчання та застосування інноваційних технологій виправдовують себе, оскільки це необхідно в тих умовах, які наразі склалися в Україні. Адже європейський досвід свідчить, що зі вступом до Євросоюзу, як правило, ліквідовуються близько 50 відсотків фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств з екстенсивним розвитком агровиробництва загалом і тваринництва, зокрема. А отже, змінити подібні тенденції може тільки застосування ефективних систем роботи в тваринництві, впровадження яких сприятиме підвищенню продуктивності худоби та якості продукції тваринництва.

Як доводить практика, збільшити добові надої корів на 3 – 5 літрів можна лише використовуючи приховані резерви. І першочерговим тут є дотримання технологій, чому й навчали гостей семінару, які оглянувши приміщення тваринницької ферми „Скіфа” побачили здорову високопродуктивну худобу, запашний силос та інші збалансовані корма, а також приклад успішного господарювання. А головне – людей, які люблять свою справу і готові задля її успіху навчатися новому та розвиватися.

ТОВ "Ефективні системи у тваринництві" запрошує аграріїв до співпраці!

Людмила ДАЦЕНКО „Зоря Полтавщини”