Роботизація ферм України
Завод, який працює самостійно
Годівля високопродуктивних корів
Вода - найважливіша складова частина раціону тварин
Полегшіть процес випоювання телят
Ідеальний відбір корму

  • +38 (0532) 65-65-67

ДП «ДГ імені Декабристів Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції  ім. М.І.Вавилова інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН»  знаходиться в мальовничому куточку Миргородського району Полтавської області, виробничі підрозділи у кількох селах. 


Господарство багатогалузеве, головним напрямком діяльності є тваринництво. Тут розводять миргородську породу свиней, айрширську породу великої рогатої худоби (статус репродуктора), асканійську породу овець, перепелів, курей, бджіл та коней як для реалізації племінної продукції, так і виробництва продукції тваринництва.

Нещодавно ДП ДГ «ім.Декабристів» придбало та запустило першу в Україні автонапувалку  для випоювання телят «Паула», виробництва німецької фірми Urban (Урбан), дилером якої в Україні є ТОВ «Ефективні системи у тваринництві».

До запуску інноваційного обладнання підійшли відповідально та ґрунтовно. Спочатку було побудовано загін для телят для утримання на солом’яній підстилці, розділений на дві групи, між ними встановили автонапувалку «Паулу» від Урбан . Потрібно сказати, що в Європі до 95% телят випоюють в перші два місяці життя таким обладнанням.
 
Кормомаму «Паулу»,  як лагідно її називають спеціалісти, помістили ззовні загону в утеплене приміщення, в якому також повісили бойлер для постачання теплої води взимку, та рукомийник для підтримання гігієни. 
 
Зоотехнік господарства та спеціаліст ТОВ «Ефективні системи у тваринництві» спроектували приміщення так, що блок із рухливою соскою знаходиться в загоні, а блок керування – під дахом у приміщенні. Через вікно можна спостерігати за телятами. Для підключення «Паули» потрібні тільки електропостачання 220 В, вода та підведення до каналізації.


Поруч з автонапувалкою в загоні встановили сучасні найновітні поїлки для води і корита для стартерного комбікорму.  Вода в холодний період року буде нагріватися бойлером і циркулювати для недопущення замерзання.


 
29 липня перевели в загін першу групу телят віком 14 – 30 днів. Кожне теля отримало нашийник з транспондером та номером, і після занесення в керівний комп’ютер автомату кожне з них змогло отримати відповідну кількість молочної суміші.  Добова норма молока розподілена на 4 прийоми по 1,7 літрів, і випивши разову дозу суміші, наступну порцію тварина зможе отримати лише через певний проміжок часу. Температура суміші становить 42oC.
До переведення телят у відкрите приміщення вони утримувалися в індивідуальних будиночках, і для полегшення призвичаювання тварин до автомату декілька днів їх випоювали з відер з соскою. Тепер це практикують від народження, оскільки ситуація показала, що добре розвинений  рефлекс ссання дозволяє швидко і безпроблемно  привчити теля до автоматичної годівниці. Крім того, не потрібно забувати, що це для телят є природно, і всесвітні науково-практичні дослідження доводять, що мінімум до 14 днів телят потрібно випоювати через відро з соскою, бо від цього телята ростуть краще.


В об’ємному бункері автонапувалки розміщується до 35 кг порошку ЗНМ. В стандартній комплектації автонапувалки «ПАУЛИ» від Урбан проводиться точний замір залишків молока та підігрів міксера. Якщо теля не випиває приготовлену для нього порцію молочної суміші до кінця, автонапувалка вимірює кількість залишку до грамів.  В цьому випадку персонал може точно виявити, скільки молока не допило теля. Контроль цього параметру дозволяє слідкувати за станом здоров’я поголів’я. Окрім цього, залишки молока в міксері не охолоджуються – вони підігріваються, зберігаючи оптимальну для випоювання температуру, і наступне теля також питиме тепле молоко, скільки б часу не минуло.

Кожне теля п’є молоко з різною швидкістю. Автонапувалка Паула  здатна запам’ятати та зберегти в пам’яті не тільки ці, але і інші особливості телят. Сигнал тривоги спрацьовує тільки в тому випадку, якщо теля перестає пити молоко з властивою йому швидкістю. Дана операція дає можливість контролювати стан здоров’я телят,  вчасно реагувати та попереджувати захворювання. Люди знають, що коли вони захворіють, то у них погіршується апетит.
Блок соски розташований безпосередньо на корпусі автонапувалки. Гладка поверхня блоку соски дозволяє йому довго залишатися чистим, а автоматичне промивання всіх систем 2 рази на день кислотою/лугом гарантує гігієну випоювання. Крім того, соска промивається і ззовні.
Маятникова станція для Паули дозволяє налагодити випоювання двох груп телят (всього до 40 голів). Тому через декілька днів, коли телята першої групи призвичаїлись до автонапувалки та нових умов утримання, у іншу частину загону перевели ще 15 голів.


Треба віддати належне дбайливості та терпінню персонала – телятницям, що не залишають без уваги жодну тварину, які до новітньої техніки  звикали разом з вихованцями, і без остраху освоювали керування автонапувалкою. Директор господарства, Володимир Григорович Цибенко, ще минулого року під час спільної поїздки разом з директорами кращих молочних господарств України, яку було організовано фірмою Аргофф разом з ТОВ «Ефективні системи в тваринництві», в кількох німецьких господарствах побачив інноваційну техніку Урбан і вирішив зробити так у себе в господарстві.

Він також був присутній при встановленні та запуску автонапувалки,  до загону телят навідується декілька разів на день, «як батько рідний» - з такою шаною говорять про нього працівники ферми. І не безпідставно, адже всюди відчувається рука дбайливого господаря – вибілені ферми, реконструйовані приміщення, охайна територія, здорові тварини, якісні корми, використання всіх доступних ресурсів.  Він готовий інвестувати в майбутнє, тому сподіваємось, що з автонапувалкою «Паула» від фірми Урбан та підтримкою спеціалістів ТОВ «Ефективні системи у тваринництві» господарство вийде на новий рівень у вирощуванні племінної худоби ВРХ, що стане прикладом для всіх господарств України.Юлія Слабко, ТОВ «Ефективні системи у тваринництві»