Роботизація ферм України
Вода - найважливіша складова частина раціону тварин
Годівля високопродуктивних корів
Ідеальний відбір корму
Полегшіть процес випоювання телят
Завод, який працює самостійно

  • +38 (0532) 65-65-67

Вічна тема: Хто винен? Що робити?


Ці питання та відповіді як  матриця підходять майже на всі випадки нашого життя. Чому так сміливо? Тому що вже  тисячі фахівців по всьому світу майже в один голос зробили висновки, що майже все, що відбувається у нашому житті, є наслідком наших дій вчора, сьогодні та завтра.


Успішні люди, консультанти, господарства,  фірми чи навіть країни відрізняються від менш успішних одним – визнаванням своїх помилок і зміною методів вирішення певних задач, проблем і т.д. Це називається зрілістю. В теорії дуже просто. А як зона комфорту, стереотипи? Ладно, краще сюди не лізти. Як один із косметичних і дієвих способів роботи із власним стереотипами – це спроба новими методами вирішення старих проблем. Вже наче і не так складно!
   
Поговоримо про улюблену для багатьох тему  - виробництво білого рідкого золота – молока. Чому золота? Бо для наших господарств та країни воно реально може приносити великі прибутки. Якщо у людини забрати всю їжу і щодня їй давати один літр молока – то ця людина буде жива і здорова. Україна – це безкраї поля, родючі грунти, помірний клімат, тільки є проблема – відсутність технології та спеціалісти.  Так ми ж живемо в інформаційну еру, коли практично будь-яка інформація при бажанні стає доступна кожному – скаже обізнаний читач! Він має рацію. Щоб, приміром, навчитися правильно вирощувати телят, можна поїхати до сусіда, який це робить краще, чи за кордон, де ця технологія відпрацьовано роками, чи відвідати семінар чи просто пошукати в інтернеті чи запитати у колеги. Дійсно, якщо озирнутися – то навколо нас дійсно є люди, фірми, консультанти, асоціації, які можуть бути каталізаторами чи провідниками змін в технології, управлінні і т.д. Тут головне розібратися – яку мету переслідує той продавець-консультант, що працює із вами: свою – продати свою продукцію клієнту і заробити на цьому гроші чи із допомогою своєї продукції та сервісного обслуговування зробити ваш бізнес більш рентабельним?
  
 А як же із спеціалістами, запитає інший, ще прогресивніший читач?  Я б відповів так: не зовсім правильно поставлене питання. У нас є проблема – спеціалістів багато, через одного виробники вже майже професора у своїй галузі, але  на жаль, не всі поки що є ефективні управлінці. Чому так? Хто винен та що робити? Може, нарешті їм розпочати їздити повчитися на управлінських  семінарах та роботодавцям запровадити для них  нарешті  мотивацію за досягнення поставлених цілей і прибрати «совківську» систему оплати, яка пригнічує  ініціативу у спеціалістів(управлінців) на місцях? На заході фермер – він є  управлінець,  управляє процесом на основі управлінських методів та знань технології  та  має пряму мотивацію – винагорода платиться згідно результатів роботи.  Тому, однозначно, успішне майбутнє українського  молочного бізнесу і не тільки належатиме управлінцям на основі знання технології , правильної мотивації та лідерства. 
  
 У будь-якому випадку, причину виникнення та вирішення будь-якої проблеми чи задачі згідно концепції зрілої людини необхідно розпочати із себе – а що я маю робити по-іншому, щоб вирішити ту чи іншу проблему чи задачу. А не шукати винних в діях інших, як це у нас нерідко буває. Тому, кожен має сам вирішити для себе – чи хоче він бути сам господарем свого життя та справи свого життя чи просто плисти за течією…

Олег Чуб, ТОВ "Ефективні системи у тваринництві"