Годівля високопродуктивних корів
Вода - найважливіша складова частина раціону тварин
Ідеальний відбір корму
Роботизація ферм України
Полегшіть процес випоювання телят
Завод, який працює самостійно

  • +38 (0532) 65-65-67

Румісан - замінник шроту та жмиху

Представляємо Вам НОВИНКУ у асортименті нашої продукції, а також на ринку України - РУМІСАН - кормова сечовина, замінник шроту та жмиху.

Ця спеціалізована кормова добавка вироблена на німецькому заводі YARA по спеціальній технології, в результаті якої сечовину очищають від шкідливих токсичних домішок, що робить її дозволеною до згодовування в раціонах ВРХ згідно законодавства щодо кормів та кормових добавок Європи та України. У 2015 році кормова сечовина РУМІСАН зареєстрована Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України та дозволена до використання в Україні.

Про результати застосування РУМІСАН у господарствах читайте у статті!


КОРМОВА СЕЧОВИНА – ДОСТУПНА АЛЬТЕРНАТИВА БІЛКОВИМ КОРМАМ?

Кормова сечовина слугує коровам джерелом азоту для утворення ПРОТЕЇНУ у рубці. Особливо доцільно збагачувати нею високоенергетичні раціони.

Сечовина містить 46% азоту, завдяки чому можна дуже швидко і недорого компенсувати певний брак азоту в раціоні. При оптимальних умовах зі 100 г кормової сечовини в рубці може утворюватись до 230 г мікробного (перетравного) сирого протеїну. Але сечовина не містить енергію, мінерали чи амінокислоти. Вона відноситься до однієї з небілкових сполук азоту (NPN). 

Внесення в раціони на основі кукурудзи

Кормова сечовина є джерелом азоту, але в той же час у рубці потрібна енергія (цукор, крохмаль) і мінеральні речовини для утворення мікробного протеїну. Як показує практика, дуже добре для цього підходять раціони з великою часткою кукурудзяного силосу з додаванням сечовини, особливо, якщо вони містять зернові. Раціони з великою часткою трав’яного сінажу зазвичай вже містять достатньо ферментованого протеїна і низьку кількість стабільного у рубці білка, таким чином, використання кормової сечовини в таких раціонах рекомендовано менше.

ELITE (27.05.2009) Німецький журнал для тваринників
Точка зору експерта
Олена Бабенко, ГІБРІМІН – програмне забезпечення для тваринництва

Сечовина, яка використовується в годівлі КРС, має бути спеціалізованою, кормовою. В світі є лише кілька виробників такої продукції. Цей продукт, в 1 кг якого міститься 460 г азоту (або 2,8 кг сирого протеїну) є найбагатшим джерелом білку в раціонах дорослого поголів’я ВРХ. Але ця кормова добавка потребує особливо уважного застосування, і розкрити свій потенціал вона може лише за умови систематичного аналізу кормів та розрахунку раціону із врахуванням балансу азоту в рубці. У цьому в нагоді може стати наше програмне забезпечення HYBRIMIN Futter, як робочий інструмент технологів сільськогосподарських підприємств і багатьох консультантів з годівлі.
Думка науковця
Подобєд Л.І. доктор с.-г.н., професор

Сучасна годівля жуйних тварин в якості фактора кардинального здешевлення вартості раціонів розглядає можливість включення до його складу добавок небілкового азоту, частіше за все кормової сечовини. Ця добавка є легкодоступним джерелом азоту, який йде на посилений синтез мікробного білку. Такий прийом годівлі дає можливість скоротити рівень вводу дорогих високобілкових кормів (макух і шротів соняшнику, ріпаку) на 15-20% в раціон високопродуктивних корів.На жаль, але вітчизняну сечовину чи карбамід різних класів, які виробляють в Україні для рослинництва не можна згодовувати жуйним через їх низьку ступінь очистки від токсичних домішок.

Найбільш дешевим, максимально концентрованим і одночасно надійнішим джерелом поповнення потреб корів в кормовому азоті можна назвати добавку Румісан. Досвід її використання широко розповсюджений в багатьох господарствах України та багатьох країнах Європейського союзу.

Кормова добавка Румісан вироблена на німецькому підприємству, має стабільний склад, ідеальну кормову чистоту, придатну фізичну форму для змішування в міксерах і комбікормових установках. Доза введення добавки залежить від умов протеїнового і енергетичного живлення і складає від 30 до 120 г на голову за добу.
УКРАЇНСЬКИЙ ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ КОРМОВОЇ СЕЧОВИНИ РУМІСАН
Горобець Володимир Олексійович - головний зоотехнік ТОВ фірми «Астарта-Київ»

«У нашому холдингу тримаємо поголів’я біля 16 000 корів і як усі молочні підприємства, ми турбуємося про собівартість виробленого молока, особливо в господарствах, де ще немає якісного люцернового сінажу із 20% сирого протеїну. Тому, почали згодовувати Румісан дійним та сухостійним коровам».
ТОВ «ВОЛИНЬ НОВА» (с. Бубнів, Локачівський р-н., Волинська обл.)
Івченко Антон Сергійович – технолог молочного скотарства ТОВ «ВОЛИНЬ НОВА»

«Наше господарство має біля 500 дійних корів. Ми використовуємо кормову добавку - замінник шроту та жмиху «Румісан», бо на сьогоднішній день ціни на соняшник та сою досить високі, таким чином ми здешевили вироблене молоко».
Коментар експерта
Чуб Олег Антатолійович - ТОВ «Ефективні системи у тваринництві» тел. (0532) 65-65-67

«Нове - це часто забуте старе. Консультанти нашої фірми і інших консультаційних фірм для українських виробників молока пропагують знижувати собівартість молока за рахунок використання замінника шроту Румісан, який виробляєтся на німецькому заводі норвезької фірми ЯРА, всесвітньовідомого виробника мінеральних сполук. Стереотипи про те, що кормова сечовина на 100% розщеплюється у рубці і не використовується, є помилкові. Німецькі науковці доводять, що біля 80% сирого протеїну, що містить цей найбагатший протеїном корм (100 грамів Румісану містить аж 288 грамів сирого протеїну!) при нормальній роботі рубця перетворюється у мікробний протеїн, амінокислотний склад якого майже один до одного співпадає із амінокислотним складом молока. Другий шкідливий стереотип - що необхдно згодовувати захищену кормову сечовину, щоб вона малими порціями розчинялася у рубці. На це твердження є такий аргумент - якщо коровам згодовувати комбікорм із Румісаном через кормоміксер, тоді тварини отримують добову дозу Румісану маленькими дозами, маємо той же ефект, але вдвічі дешевший! Навіщо більше платити за однаковий результат? Ми, консультанти, занадто довго говорили про байпасний, транзитний протеїн, при цьому неправильно забувши про мікробний протеїн, який складає до 75% від всього засвоєного у тонкому кишківнику білку».