Роботизація ферм України
Вода - найважливіша складова частина раціону тварин
Полегшіть процес випоювання телят
Годівля високопродуктивних корів
Ідеальний відбір корму
Завод, який працює самостійно

  • +38 (0532) 65-65-67

Кормова сечовина – доступна білкова альтернатива?

Кормова сечовина  слугує коровам як джерело азоту для утворення мікробного протеїну  у рубці. Особливо доцільно збагачувати нею високоенергетичні раціони.
Кормова сечовина містить 46% азоту, завдяки чому можна дуже швидко і недорого компенсувати певний брак азоту в раціоні. При оптимальних умовах із  100 г кормової сечовини в рубці може утворюватись до  230 г мікробного протеїну, який разом із транзитним складає засвоєний протеїн. Але сечовина не містить енергію,  мінерали чи амінокислоти. Вона відноситься до одної з небілкових сполук азоту (NPN) і, отже, не є джерелом білка.Внесення в раціони  на основі кукурудзи. 
Кормова  сечовина є джерелом азоту, але в той же час у рубці потрібна енергія (цукор, крохмаль) і мінеральні речовини для утворення мікробного протеїну. Як показує практика, особливо добре для цього підходять раціони з великою часткою  кукурудзяного силосу з додаванням сечовини, особливо, якщо вони містять зернові. Раціони з великою часткою трав’яного силосу зазвичай вже містять достатньо ферментованого протеїна і низьку кількість стабільного у рубці білка, таким чином, використання кормової сечовини в таких раціонах рекомендовано менше.

Максимум 35 грамів кормової сечовини на 100 кг живої ваги.
Потрібно дотримуватись максимального дозування згодовування кормової сечовини -  максимум 35 г кормової сечовини на 100 кг живої ваги ВРХ.  Практика показує, що доза введення у раціонах з великою часткою кукурудзяного силосу  для молочних корів коливається в межах від 30 г до 100 г на голову на добу. Чим вища кількість введеної кормової сечовини, тим важливіше додержуватись періоду адаптації (призвичаєння) - від одного до двох тижнів. 

Безперервно протягом усього дня.
Для бактерій рубця постійні умови є оптимальними. Тому, якщо це можливо, потрібно забезпечити рівномірне постійне споживання  сечовини. Це найкраще досягається з використанням повнозмішаного раціону. Якщо корова споживає  сечовину  кілька разів на день,  це може призвести до екстремальних короткострокових надлишків азоту в рубці, оскільки  азот надзвичайно швидко вивільняється у передніх відділах шлунку  корів.

Рівномірне  змішування.
Час змішування сечовини повинен бути становити принаймні  5 - 10 хвилин, загальний час перемішування кормоміксера -  від 25 до 30 хвилин. Тим не менш, лише кормозмішувач  не є гарантією хорошого, рівномірного розподілу таких невеликих кількостей серед  інших компонентів корму. При занадто короткому змішуванні  вмісту азоту не відповідає заданому значенню у  раціоні. Крім того, додавати кормову сечовину у кормозмішувач потрібно  тільки якщо  туди вже завантажено принаймні 10% від запланованої кількості компонентів, і найкраще у вигляді попередньо приготовленого комбікорму, в складі якого разом із преміксами введена кормова сечовина.

Пам'ятайте  також про "транзитний протеїн"! 
Молочним коровам  потрібен не лише  азот, а й амінокислоти, тобто "транзитний" білок. Для корови має вирішальне значення кількість доступного протеїну  (NXP) в тонкому кишківнику. Це як утворений мікробний протеїн (біля 70%), так і нерозщеплений у  рубці кормовий протеїн (UDP, який складає біля 30%). Особливо потребують певну кількість UDP  високопродуктивні молочні корови із продуктивністю від 30 літрів молока. Оскільки  кормова сечовина його не привносить, вона не може покрити всю потребу білка для молочних корів.

Перевірте, чи  cечовина, яка згодовується тваринам, є кормова!
Кормова сечовина відноситься до кормових  добавок,  і з 2008 дозволена до  використання у чистому вигляді  за умов, якщо дотримуються законодавства щодо кормів.За матеріалами ELITE