Роботизація ферм України
Вода - найважливіша складова частина раціону тварин
Годівля високопродуктивних корів
Завод, який працює самостійно
Полегшіть процес випоювання телят
Ідеальний відбір корму

  • +38 (0532) 65-65-67

Румісан як джерело азоту

Включення до раціону корів добавок небілкового азоту, найчастіше кормової сечовини, в сучасній годівлі жуйних тварин розглядається як фактор кардинального здешевлення годівлі. Кормова сечовина є легкодоступним джерелом азоту, який іде на посилений синтез мікробного білка в рубці. Такий прийом у годівлі дає можливість скоротити введення в раціон високопродуктивних корів дорогих високобілкових кормів (соняшникової макухи і шроту) на 15–20% і, таким чином, запобігти білковій недостатності в різні фази фізіологічного циклу.

Одразу зауважимо, що сечовину чи карбамід різних класів, які виробляють в Україні для рослинництва, категорично не можна згодовувати жуйним через низький ступінь їх очистки від токсичних домішок.Крім того, згодовування сечовини при недотриманні певних умов може призвести до нульового ефекту й негативного впливу на продуктивність. А грубе порушення цих умов може стати причиною отруєння корів.

Не можна вводити сечовину в раціон, у якому спостерігається гострий дефіцит енергії (не вистачає більш як 10% від норми обмінної енергії). На кожний грам сечовини можна отримати 2,6–2,8 г сирого протеїну, але більш як 25% норми протеїну в раціоні замінювати сечовиною не можна.

РУМІСАН спеціалізована кормова добавкаСечовину треба згодовувати тільки у складі концентрованих кормів або додавати її до силосу (сінажу), рівномірно розмішавши. Давати сечовину з водою чи пійлом категорично забороняється.Недоцільно вводити сечовину коровам, які істотно схудли, а також сухостійним коровам за 30 діб до отелення. Не слід згодовувати сечовину коровам на пасовищі.

Одним із найдешевших на ринку України і водночас максимально концентрованим джерелом поповнення потреб корів у кормовому азоті можна вважати добавку Румісан. Її виробляють у Німеччині. Румісан має стабільний склад, ідеальну кормову чистоту і фізичну форму, придатну для змішування в міксерах і комбікормових установках. Доза залежить від умов протеїнового й енергетичного живлення і коливається від 30 до 120 г на голову на добу.

Починати давати Румісан можна з 10-го дня після отелення, поступово впродовж тижня нарощуючи дозу до 50–100 г на добу. Згодовування 100 г сечовини дасть можливість зекономити 280 г якісного протеїну корму (шроту або макухи) і знизити вартість раціону на 7–10%. При цьому продуктивність корів збережеться на стабільному рівні й навіть підвищиться на 3–5%. Румісан у складі концентратів можна згодовувати протягом усієї лактації й навіть у першу фазу сухостою. Такий прийом годівлі не тільки повністю окупає витрати на сечовину, а й стає фактором здешевлення годівлі, а значить, і собівартості молока.

Добавку Румісан широко використовують у багатьох господарствах різних країн, у тому числі й у Європейському Союзі. Досвід її згодовування коровам мають і українські молочнотоварні ферми, зокрема ТзОВ «Волинь Нова» (500 дійних корів), ТОВ «Астарта-Київ» (16 тисяч корів) та десятки інших господарств України.